İsrail İvedi Firma Talepleri Hk.

Anasayfa / Duyurular / İsrail İvedi Firma Talepleri Hk.
İsrail İvedi Firma Talepleri Hk.

Son Güncellenme Tarihi: 26/03/2020 09:19:28

SİRKÜLER:2020-200


Sayın Üyemiz,
- Türkiye İhracatçılar Meclisi’nden alınan yazı,
T.C. Ticaret Bakanlığı Tel Aviv Ticaret Müşavirliğinden alınan yazıda, son birkaç yılda Çin'den büyük ölçekte ithalat yapan, ancak koronavirüs sorunu nedeniyle bu ülkeden ithalatla ilgili tereddüt, zorluk veya belirsizlik yaşayan İsrail firmalarına ülkemizden tedarik imkanlarının değerlendirilmesi amacıyla Müşavirlikçe İsrail Ticaret Odaları Birliği'yle iş birliği halinde bir çalışma gerçekleştirildiği; bu çalışma çerçevesinde, ilk etapta Birlik tarafından Çin'den ithalatta sıkıntı yaşadığı belirlenen 33 İsrail firmasıyla birebir görüşmeler gerçekleştirildiği bildirilmektedir.


Söz konusu görüşmelerde İsrail firmalarının öncelikli ve acil olarak ihtiyaç duyduğu tespit edilen ürünlere ilişkin tablo ekte iletilmektedir. Görüşülen İsrail firmalarının, temaslarını anılan ürünlerde büyük ölçekte üretim yapan ve hızlı tedarik imkanına sahip onar firmamızla sınırlı tutmayı tercih edilmiştir.


Bilgileri ve Birliklerini ilgilendiren ürünler için ürün bazında büyük ölçekte üretim yapan ve hızlı tedarik imkanına sahip 10(on) ihracatçı firmamızın iletişim bilgilerinin ivedilikle Meclisimize ve e-posta yoluyla huseyingok@tim.org.tr adresine iletilmesi gerektiği ifade edilmiştir.

Eki: Alınan Yazı