English

Cumhurbaşkanı Sayın Abdullah Gül'ün İtalya Resmi Ziyareti Kapsamında Türk İşadamları Heyeti Ziyareti

Sayı : TİM.DAİB.GSK.ARGORG.2014/01.06 - 137          ..........................15/01/2014

Konu :Cumhurbaşkanı Sayın Abdullah Gül'ün

İtalya Resmi Ziyareti Kapsamında Türk İşadamları Heyeti ZiyaretiHk.

SİRKÜLER:2014 - 6

Sayın Üyemiz,

Dış Ekonomik İlişkiler Kurulun'dan alınan 14.01.2014 tarih ve 82 sayılı yazı aşağıya çıkarılmıştır.

Sayın Cumhurbaşkanımızın 28 Ocak-1 Şubat 2014 tarihlerinde İtalya'ya gerçekleştirmesi öngörülen resmi ziyarete, TOBB-DEİK organizasyonunda bir özel sektör heyetinin refakat etmesi planlandığı,bildirilerek,

Ziyaret programının Roma ve Pisa'yı kapsaması öngörülmektedir. Program çerçevesinde, Roma'da Cumhurbaşkanımız Sayın Abdullah Gül, Bakanlar ve TOBB-DEİK Başkanı Sayın M. Rifat Hisarcıklıoğlu'nun onurlandırmalarıyla, iki ülke işadamları ve önde gelen kurum temsilcilerinin bir araya geleceği ‘' Türkiye-İtalya İş Forumu'' düzenlenmesi planlanmaktadır. Ayrıca, ikili iş görüşmeleri ve tesis ziyaretleri de program kapsamında yer alacağı,belirtilmiştir.

Bu kapsamda, ziyarete katılmak isteyen firma temsilcilerinin konaklama, uçak, transferler, yemek vb. organizasyon giderlerini karşılamak ve nihai katılım bedelinden mahsup edilmek üzere DEİK-İş Bankası Beyoğlu Şubesi (Şube Kodu: 1011) TR67 0006 4000 0021 0113 3145 86 numaralı euro hesabına 1500 (Binbeşyüz) Avro avans bedeli ödemeleri ve ekte yer alan"İtalya Ziyareti Özel Sektör Heyeti Başvuru Formu''na yüksek çözünürlüklü ve "jpeg” formatında bir resim ekleyip, eksiksiz doldurarak, avans bedelinin ödendiğini gösteren, katılımcının isminin ve İtalya ziyaretinin ibaresinin de kayıtlı olduğu ödeme dekontu ile birlikte en geç 20 Ocak 2014 Pazartesi günü mesai saati bitimine kadar DEİK'e (Neslihan Kilit, tel: 0212 339 50 17, e-posta: nkilit@deik.org.tr) iletmeleri gerekmektedir.

Başvuru formunda katılımcılar tarafından belirtilen e-mail adreslerine bilgilendirme yapılacağından, genel e-mail adresi (info@.....com, vb.) yerine sıkça kullanılan şahsi e-mail adreslerinin verilmesi katılımcıların yararına olacağı,ifade,edilmektedir.

İtalya Schengen vize bölgesi dahilindedir. İtalya Büyükelçiliği ile yapılan görüşmeler neticesinde, heyete katılan özel sektör temsilcilerinden vize ücreti alınmayacaktır. Bu kapsamda, 10 yıldan yeni ve en az 6 ay süreli pasaport, 1 adet fotoğraf ve seyahat günlerini kapsayan seyahat sağlık sigortası http://www.ambankara.esteri.it/Ambasciata_Ankara/Menu/Informazioni_e_servizi/Visti/ adresinde yer alan başvuru formu ile 22 Ocak 2014 tarihinde İtalya'nın Ankara Büyükelçiliği'ne başvuru yapılması gerekmektedir. Vize başvurusu ayrıca İtalya'nın İstanbul ve İzmir Başkonsolosluklarına da yapılabilecektir. Şahsen başvuru şartı aranmayacağı,belirtilmiştir.

Bilgilerinize rica ederim.

Saygılarımla,

Melih LEYLİOĞLU

Genel Sekreter T.

Ek: Başvuru Formu