DAİB İnşaat ve Yapı Malzemeleri Sektörü Sırbistan'da

Ticaret Bakanlığı Koordinatörlüğünde ve DAİB organizasyonunda 25-27 Eylül 2022 tarihleri arasında Sırbistan’ın Başkenti Belgrad’a yönelik inşaat ve yapı malzemeleri sektörel ticaret heyeti gerçekleştirildi.

B2B, firma ve pazar ziyareti endeksli olarak bir “Sektörel Ticaret Heyeti faaliyetine, Türkiye’nin farklı illerinden inşaat ve yapı malzemeleri sektöründe faaliyet gösteren üretici ihracatçı firmalardan oluşan 19 temsilci, 100’ü aşkın Sırbistan firmasıyla 400’e yakın ikili iş görüşmesi gerçekleştirildi.

Heyet kapsamında firma temsilcileri kurum ve saha ziyaretleri kapsamında Belgrad’da yapımı devam eden Waterfront porjesi ana müteahhitlerinden GTP Engineering firmasının şantiyesini ziyaret edip, Sırbistan’da kullanılan inşaat malzemelerinin kalite ve standartlarını yerinde inceleme imkanı bulmuştur.

Akabinde DAİB Yönetim Kurulu Başkanı Sayın Ethem Tanrıver ve beraberindeki heyet T.C. Belgrad Büyükelçisi Sayın Hami Aksoy’u ve Ticaret Müşaviri Sayın Yasemin Yüce’yi ziyaret ederek Sırbistan’ın yatırım ve ticaret potansiyellerini değerlendirmişlerdir.