Fuar Duyurusu-Tarım Fuarı (ZAS114)

SİRKÜLER: 2024- 229

Sayın Üyemiz,

- Türkiye İhracatçılar Meclisi’nden alınan yazı metni aşağıya çıkartılmıştır.

T.C. Ticaret Bakanlığından alınan bir yazıda, Harare Büyükelçisi Berna Kasnaklı'nın Zimbabve Tarım Derneği'nin (ZAS-Zimbabwe Agricultural Society) CEO'su Dr. Andrew Matibiri'yle 25 Nisan 2024 günü görüştüğü ve söz konusu görüşmede CEO Dr. Matibiri'nin, tarım makineleri, traktörler, güneş panelleri ve sulama sistemlerine ihtiyaç duyduklarını, küçük ve orta büyüklükte çiftçiler tarafından biçer döver, tohum ekme makinesi gibi ürünlerin kiralanması yoluna gidildiğini, güneş enerjisi panellerini Çin’den aldıklarını, ancak ülkemiz ürünlerinin daha kaliteli ve uygun fiyatlı olması halinde ülkemizden ürün alımını olumlu değerlendirebileceklerini aktardığının vurgulandığı ifade edilmektedir.

Bu kapsamda, 26-31 Ağustos 2024 tarihlerinde "Cultivating Prosperity, Growing Business, Innovating for Change, Nurturing Our Future" temasıyla Harare'de düzenlenecek Tarım Fuarı’na (ZAS114) özellikle tarım makinaları, sulama ve güneş enerjisi alanında faaliyet gösteren firmalarımızın katılmalarından memnuniyet duyacakları, stant açmasa dahi firmalarımızın maket, broşür, pano gibi materyalle tanıtımda bulunabilecekleri, stant açacak firmaların ürünlerinin gümrüksüz şekilde ülkeye girmesi için yardımcı olacakları, stant ücretleri hakkında bilgiyi bilahare iletecekleri bildirilmiştir.

Fuar'a ilişkin form ve broşürler ekte sunulmuş olup, ilave bilgilere ve kayıt formuna https://zas.co.zw/ bağlantısından erişilebileceği belirtilmektedir.

 

 

 

Ek: Fuar Bilgileri