İspanya Mobilya, Kağıt ve Orman Ürünleri Sektörel Ticaret Heyeti

SİRKÜLER: 2024- 285

Sayın Üyemiz,

- Batı Akdeniz İhracatçılar Birliği Genel Sekreterliği’nden Alınan Yazı Metni Aşağıya Çıkartılmıştır.

T.C. Ticaret Bakanlığı koordinasyonu ve Batı Akdeniz İhracatçılar Birliği Genel Sekreterliği organizasyonu ile 5973 sayılı İhracat Destekleri Hakkında Karar çerçevesinde, 22-25 Ekim 2024 tarihlerinde İspanya'ya Mobilya, Kağıt ve Orman Ürünleri sektöründe faaliyet gösteren firmalara yönelik olarak Sektörel Ticaret Heyeti gerçekleştirilmesi planlanmaktadır.

Planlanan heyet ile; (1) Olası ticari işbirliği imkânlarının araştırılması ve ticari potansiyelin yerinde tespit edilmesi ve (2) Sektörel kurum ve alıcı firmalarla ikili görüşmeler yaparak yeni iş bağlantıları kurulması hedeflenmektedir.

T.C. Ticaret Bakanlığı'nın onayı halinde, Bakanlıkça hedef ülke olarak belirlenen İspanya'ya %70 devlet desteği kapsamında gerçekleştirilecek söz konusu heyet Batı Akdeniz İhracatçılar Birliği Genel Sekreterliği tarafından katılımcı firmalarımıza destek tutarı oranında prefinansman sağlanacak olup katılım bedeli 1. kişi için 1.270 EURO, 2. kişi için 500 EURO olarak belirlenmiştir. Katılım payına; gidiş-dönüş uçak bileti, 3 gece konaklama (oda+kahvaltı), transferler, bölgedeki önemli ithalatçılarla ikili iş görüşmeleri organizasyon giderleri, yurt dışı çıkış harç pulu, seyahat sigortası, tanıtım malzemeleri, tercüman hizmeti dahil; oteldeki ekstra oda harcamaları ve vize ücreti hariçtir.

Sektörel Ticaret Heyeti programına katılmak isteyen firmaların ekte yer alan başvuru formlarını 28 Haziran 2024 Cuma günü 16:00'a kadar arge@baib.gov.tr adresine iletmeleri gerekmektedir.

 

 

EKLER: 1. Dağıtım Listesi

               2. Önemli Notlar

               3. Sektörel Ticaret Heyeti Taslak Programı

               4. Sektörel Ticaret Heyeti Katılımcı Firma Talep Yazısı (EK A1)

               5. Firma Katılımcı Dilekçesi ve KVKK Aydınlatma Metni