Las Vegas Sektörel Ticaret Heyeti

SİRKÜLER: 2022-713

Sayın Üyemiz,

  • Akdeniz İhracatçı Birlikleri Genel Sekreterliği’nden alınan yazı metni aşağıya çıkartılmıştır.

Akdeniz Mobilya, Kâğıt ve Orman Ürünleri İhracatçıları Birliği tarafından, Ticaret Bakanlığı'ndan onay alınması durumunda, 30 Ocak-4 Şubat 2023 tarihleri arasında Las Vegas / ABD'ye yönelik “Mobilya ve Mobilya Yan Sanayi Sektörel Ticaret Heyeti” programı organize edilecektir.

Heyetin gerçekleştirileceği Las Vegas kentinde 31 Ocak – 02 Şubat tarihlerinde KBIS 2023 Mutfak ve Banyo Endüstrileri Fuarı düzenlenmektedir. Pazarlama faaliyetimiz, ikili iş görüşmelerine ek olarak firmalarımızın Mobilya ve Mobilya Yan Sanayi sektörüne hitap eden ve sektör için önem arz eden bu uluslararası fuarı ziyaret etmelerini sağlamak amacıyla bu tarihlerle kesişecek şekilde planlanmıştır. 59 farklı ülkeden 70 bini aşkın ziyaretçiye ulaşan fuar ile eş zamanlı ticaret heyeti düzenlemesinin firmalarımız açısından çok daha verimli olacağı düşünülmektedir.

Söz konusu Ticaret heyeti programına tahmini katılım payı birinci Kişi için 2100 USD aynı firmadan ikinci kişi katılımı 1225 USD'dır. Net katılım bedeli ihale sonrası ön başvuru yapan firmalarımıza bildirilecektir. Katılım payına İstanbul - Las Vegas - İstanbul ekonomi sınıfı (THY) uçak bileti ABD'de ve Türkiye'deki iç hat aktarmaları, 4 gece konaklama (oda+kahvaltı), firmalarla ikili iş görüşmeleri, ikili iş görüşmeleri için gerekli olan bütün hizmetler, otel havaalanı transferler, tercüman giderleri, her türlü tanıtım, ilan, basılı malzemeler dahil, oteldeki ekstra oda harcamaları ve diğer ekstra harcamalar hariç olacaktır. Ayrıca üyelerimizin vize, sigorta ve yurt dışı çıkış harç bedelleri kendileri tarafından karşılanacaktır.

Heyet programı “2011/1 sayılı Pazar Araştırması ve Pazara Giriş Desteği'ne İlişkin Tebliğ” kapsamında değerlendirilecektir. Söz konusu ticaret heyetine katılmak isteyen üyelerimizin 

https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSdcyWp5A6TQPOE6r8ZHXK3LZWFO2JSrDXGxhFHkfHJru0oZNw/viewform  linkinden başvuru formunu doldurmaları gerekmektedir.

Ayrıca ekte yer alan EK C-1 Sektörel Ticaret Heyeti Katılımcı Şirket Talep Yazısını doğru ve eksiksiz olarak en geç 17 Kasım 2022 Perşembe günü mesai bitimine kadar doldurup, AKİB Genel Sekreterliğine sanayi@akib.org.tr e-posta adresine göndermeleri gerekmektedir.

EKLER:

1-Taslak Heyet Programı

2-EK C-1 Sektörel Ticaret Heyeti Katılımcı Şirket Talep Yazı