Lodz /Polonya Bükreş/Romanya İplik ve Kumaş Sektörel Ticaret Heyeti

SİRKÜLER: 2022- 647

Sayın Üyemiz,

  • Güneydoğu Anadolu İhracatçı Birlikleri Genel Sekreterliği’nden alınan yazı metni aşağıya çıkartılmıştır.

Güneydoğu Anadolu Tekstil ve Hammaddeleri İhracatçıları Birliği tarafından, ihracatta yeni pazarların bulunması ve dış pazarlardaki payımızın arttırılması amacıyla 29 Ocak- 2 Şubat tarihlerinde Lodz /Polonya ve Bükreş/Romanya'ya yönelik İplik ve Kumaş Sektörel Ticaret Heyeti programı düzenlenmesi planlanmaktadır.

Ticaret heyeti programı dahilinde, Ticaret Müşavirliklerimizin de desteği ile tekstil firmaları ile katılımcı şirketlerimiz arasında ikili iş görüşmeleri düzenlenmesi ve sektörle ilgili tekstil perakende alanlarının ziyaret edilmesi planlanmaktadır.

Ekte yer alan taslak program çerçevesinde gerçekleştirilecek olan Heyet Programı "Sektörel Ticaret Heyeti ve Alım Heyeti Desteklerine İlişkin Genelge" kapsamında değerlendirilecek olup, ticaret heyetinin tahmini katılım bedeli kişi başı 37.500 TL’dir. Katılım bedeli devlet desteği düşülmüş ön destekli olacak şekilde hesaplanmış kişi başı tutar olup, yaşanabilecek artış veya azalışlar katılımcılara yansıtılacaktır. Devlet desteği heyet gerçekleştikten sonra Birliğimiz tarafından alınacaktır.

Devlet desteğinin hak edilebilmesi için katılımcılarımızın sermaye şirketi olması (şahıs şirketleri desteğe tabi değildir), Birliğimizce heyet öncesi ve sonrası talep edilen belgelerin Birliğimize iletilmesi yeterli olacaktır. Heyet organizasyonu ön destekli olduğundan heyetten sonra katılımcılara herhangi bir destek ödemesi yapılmayacaktır. Katılımcı şirketlerden devlet destekli olarak en fazla iki kişi heyet organizasyonuna katılabilmektedir. Heyet organizasyonuna şirketleri adına katılacak olan temsilcilerin mutlaka heyetin düzenlendiği tarihlerde katılımcı şirket ortağı veya şirketin SGK’ lı çalışanı olması gerekmektedir. Katılımcı şirket ile organik bağı olan başka bir şirketten SGK’ lı çalışan olsa dahi destek kapsamına girmemektedir.

Katılımı firmaların DYS'de yararlanıcı olarak kayıtlı olmaları zorunludur.

Katılım Payına Dahil Olan Hizmetler:

  • İstanbul - Varşova ekonomi sınıfı (THY) uçak bileti
  • Varşova - Bükreş ekonomi sınıfı (LOT) uçak bileti
  • Bükreş - İstanbul ekonomi sınıfı (THY) uçak bileti
  • İç hatlar - İstanbul gidiş-dönüş ekonomi sınıfı (THY) uçak bileti
  • Lodz’da 2 gece, Bükreş’te 2 gece konaklama (4 veya 5 yıldızlı otelde: oda + kahvaltı)
  • İkili iş görüşmeleri için gerekli hizmetler, salon kirası, tercüman, tanıtım malzemeleri, tanıtım hizmetleri vb.
  • Gerekli tüm transferler

Katılım Payına Dahil Olmayan Hizmetler:

  • Oteldeki ekstra oda harcamaları ve diğer ekstra harcamalar
  • Yurtdışı çıkış harç bedelleri ve vize ücretleri

Söz konusu ticaret heyetine katılmak isteyen firmaların ekte yer alan formu doğru ve eksiksiz olarak doldurarak Güneydoğu Anadolu İhracatçı Birlikleri (GAİB)Genel Sekreterliğine ve sebnemkose@gaib.org.tr adresine göndermeleri gerekmektedir.

Ekler:

1-Heyet Taslak Programı (1 Sayfa)

2-EK A-1 Sektörel Ticaret Heyeti Katılımcı Şirket Talep Yazısı (1 Sayfa)