Rusya (Moskova) Sektörel Ticaret Heyeti

İhracat Ailemizin Değerli Üyesi,

T.C. Ticaret Bakanlığı’nın onayı Doğu Anadolu İhracatçılar Birliği (DAİB) koordinasyonu ile, Rusya ile olan dış ticaret hacmimizi artırmak ve firmalarımızın yeni iş birlikleri tesis etmeleri, pazar araştırması yapmaları ve yeni iş ve yatırım fırsatlarını değerlendirmeleri amacıyla, Rusya’nın Moskova şehrine yönelik mobilya sektöründen firmaların katılımına açık bir fiziki ticaret heyeti düzenliyoruz!

RUSYA PAZARINDAKİ FIRSATLARI KEŞFEDİN!

Yeni müşteriler bulun, pazar araştırması yapın, ikili görüşmelere katılın, potansiyel müşterilerinizle buluşun.

Tarih
24-28 Mart 2024

Başvuru son tarih:
11 Mart 2024 Pazartesi

Sektörler
Mobilya sektörü

Etkinlik Taslak Programı:

24 Mart 2024 Pazar

 

10.30-14.25

: İstanbul-Moskova THY

19.00

Otel’e varış check in

25 Mart 2024 Pazartesi

 

11.00              

Ticaret Müşavirliği ziyareti-sektör değerlendirme toplantısı

14.00-18.00

Yerinde Firma ziyaretleri (Showroomlar)

 

https://impmebel.ru/

26 Mart 2024 Salı

 

10.00-18.00

İkili İş Görüşmeleri

20.00              

Heyet değerlendirme toplantısı

27 Mart 2024 Çarşamba

 

12.00

Check out

12.00-18.00

B2B sonrası özel görüşmeler için serbest zaman-Retail tur

 

https://grandfs.ru/grand/

 

28 Mart 2024 Perşembe

 

02.10-06.10

Moskova-İstanbul (THY)

 

Ücret:

Ekonomi Sınıfı Uçak Biletli Katılım Ücreti: 30.000-TL
 

Başvuru:

Heyete başvuru için https://www.daib.org.tr  internet adresinde yer alan Başvuru Formu’nun eksiksiz olarak doldurulması ve organizasyon kapsamındaki ekonomi sınıfı uçak bileti, konaklama, toplantı, vize ve transfer vb. giderlerden oluşan katılım paketi için 30.000-TL katılım ücretlerinin DAİB hesabına yatırılması ve ödemeye dair banka dekontlarının sedaalkan@daib.org.tr ve sinanata@daib.org.tr e-posta adreslerine gönderilmesi gerekmektedir.

Heyete İlişkin Dikkat Edilmesi Gereken Hususlar

 • Katılım bedeli, aşağıda belirtilen paket kapsamında 30.000-TL’dir.
 • Ödemelerin, Başvuru Formu doldurulduktan sonra katılımcının belirtmiş olduğu e-posta adresine gönderilen onay mesajı içeriğindeki katılımcıya özel bağlantı üzerinden Birliğimiz banka hesabına havale yoluyla gerçekleştirilmesi mümkündür. Birliğimiz banka bilgileri katılımı uygun görülen firmalarımıza e-posta aracılığı ile iletilecektir.
 • Katılım bedeli ödemelerinin, başvurucu firma hesabından yapılması gerekmektedir.
 • Heyete katılım ödeme dekontlarının DAİB’e (sedaalkan@daib.org.tr ve sinanata@daib.org.tr) ulaşmasıyla kesinleşecektir.
 • Heyete katılımın kontenjanla sınırlı olması sebebi ile başvuru ve ödemelerin son güne bırakılmaması önem arz etmektedir.
 • Heyete katılım, katılımcı tarafından iptal edildiği takdirde başvuru bedeli iade edilememektedir.
 • Türk ihracatçılarımız ve yabancı alımcı firmalar arasındaki eşleştirme çalışması, Türk katılımcı listesi kesinleştikten sonra B2B firmasınca yürütülecek olup, yabancı potansiyel satın alımcılar etkinliğe davet edilecektir.
 • B2B görüşmeleri esnasında katılımcı firmalarımız eşleştirme yapılan yabancı firmalarla bireysel olarak görüşecektir.
 • Konaklama ve ikili iş görüşmelerinin yapılacağı otel bilgisi netleştiğinde katılımcı firmalarımıza bilgi verilecektir.
 • Ülkeye girişte yapılacak kontrollerde başvuru sahibinin geçmişte Fas’a giriş çıkışta yaşamış olabileceği olumsuz durumlar (deport, geç çıkış vb.) nedeniyle kişinin kendisinden kaynaklı yaşanabilecek sorunlarda DAİB sorumlu olmayacak ve bu gibi durumlara istinaden yapılacak iade talepleri kabul edilmeyecektir.
 • DAİB’in, Rusya (Moskova) Ticaret Heyeti’ni Covid-19 salgınının seyrini göz önüne alarak iptal etme hakkı saklıdır.
 • Yurt dışına çıkışta ibraz edilmesi gereken Yurt Dışı Çıkış Harç Pulu’nun temini ve ilgili yerde ibraz edilmesi katılımcının sorumluluğundadır.
 • Umuma mahsus pasaport hamilleri vizeye tabidir. Hususî ve hizmet pasaportu hamilleri her 180 günde 90 günü aşmamak şartıyla 30 gün süreyle vizeden muaftır. Diplomatik pasaport hamilleri 90 gün süreyle vizeden muaftır.
 • Türk vatandaşları Rusya Federasyonu’na elektronik vizeyle seyahat edebilmektedirler. E-vize, Rusya Dışişleri Bakanlığı'nın https://electronic-visa.kdmid.ru adresindeki özel web sitesinde veya belirtilen web sitesinden indirilecek mobil uygulamada elektronik olarak doldurulan başvuru formu üzerinden verilir. E-vize başvurusu Rusya Federasyonu'na tahmini giriş tarihinden en geç 4 takvim günü öncesinde yapılmalıdır. E-vize Rusya Federasyonu'na bir giriş yapma hakkı verir ve Rusya Federasyonu'nda misafir veya iş ziyareti, turist olarak kalma ve ayrıca bilimsel, kültürel, sosyo-politik, ekonomik, spor etkinliklerine katılma amaçlı olarak verilir. E-vizenin geçerliliği veriliş tarihinden itibaren 60 gündür ve yabancının giriş tarihinden itibaren RF'de en fazla 16 gün kalmasına izin verir.

 

Katılım Ücretine Dâhil Olan Hizmetler:

 • Yurtdışı Gidiş-Dönüş Ekonomi Sınıfı Uçak Bileti
 • 5 yıldızlı otelde 3 gece konaklama
 • İkili İş Görüşmeleri (B2B)
 • Seyahat Sağlık Sigortası
 • Heyet kapsamındaki transferler
 • Toplantı günü B2B görüşmeler için gerek duyulduğunda tercüman hizmeti
 • Vize ücreti

İletişim
 

Seda ALKAN

E-posta: sedaalkan@daib.org.tr  Tel:  0442 232 25 19


Dr. Sinan ATA

E-posta: sinanata@daib.org.tr  Tel: 0442 232 25 17

Başvuru

https://www.daib.org.tr linkine tıklayınız.