ŞIRNAK’TA İHRACAT ŞAMPİYONLARI ÖDÜL TÖRENİ GERÇEKLEŞTİRİLDİ.

ŞIRNAK’TA İHRACAT ŞAMPİYONLARI ÖDÜL TÖRENİ GERÇEKLEŞTİRİLDİ.

Şırnak ilinde Doğu Anadolu İhracatçılar Birliği üzerinden 2019 yılında en fazla ihracat yapan firmalara yönelik olarak Divan Cizre Hotel Konferans Salonunda düzenlenen törene Şırnak Valisi Ali Hamza Pehlivan, Şırnak Milletvekili Rizgin Birlik, Şırnak Cumhuriyet Başsavcısı Mehmet YILMAZ, DAİB Yönetim Kurulu Başkanı Ethem Tanrıver, DAİB Yönetim Kurulu Üyeleri ve çok sayıda sanayici ve ihracatçı ile resmi kurum yöneticisi katıldı

DAİB Yönetim Kurulu Başkanı Ethem TANRIVER, törende yaptığı açılış konuşmasında, Her türlü zorluğa karşın yatırıma ve üretmeye devam edip, istihdam oluşturan, yapmış oldukları ihracatla, ülkemize kazandırdıkları dövizle bizleri gururlandıran ihracatçı üyelerimize şükranlarını ileterek;  Türkiye büyüyecek ve gelişecekse; yatırım, üretim ve istihdam sağlanacaksa, bütün bunlar siz değerli üyelerimizin çabalarıyla olacaktır.” ifadesinde bulundu.

Açılış konuşmasını yapan Vali Ali Hamza Pehlivan, ülkelerin gelişmesi ve kalkınması hususunda çok fazla dinamiğin olduğunu söyledi. Türkiye'nin 2 bin 200 yıllık devlet geleneği ile tarihte hep var olduğunu herkese gösterdiğini vurgulayan Vali Pehlivan, "Tarihsel süreçler içerisinde türlü çeşit sıkıntılar yaşandı, yaşanıyor. Çok mücadeleler verildi, verilmeye de devam ediliyor. Geçtiğimiz 10-15 yıllık süreç içerisinde yaşanan pek çok zorluklara içeriden ve dışarıdan bölücü örgütlerin saldırılarına rağmen ülkemiz hala dimdik ayakta. Elimizdeki imkanların var olması tek başına yetmiyor. Bu imkanları bu avantajları üretime kanalize edecek, katma değer oluşturacak girişimci insanlara ihtiyaç var, onlar da sizlersiniz. Biz inşallah gelecekte çok daha aydınlık, çok müreffeh bir ülkeden bahsedeceksek, bahsediyorsak işte bu girişimcilerimiz sayesinde olacaktır. Üretimde girişimcilik, pazarlamada girişimcilik nihayet gayri safi yurt için hasılamızda artış ve bunun ihracata yansıması. İki yıl önce ülkemize uluslararası bir atak oldu buna rağmen değerli girişimcilerimiz adeta pedalları çevirmeye devam ettiniz" dedi.

Şırnak Milletvekili Rizgin Birlik'te açılış konuşmasında Şırnak'ın üretim ve ihracat kabiliyetine ilişkin değerlendirme yaptı.

Törende,  DAİB Yönetim Kurulu Başkanı Ethem Tanrıver ve protokol üyeleri tarafından Şırnak'ta 2019 yılında en fazla ihracat şampiyonu olan ilk 25 firmaya ödülleri verildi.

 

 


İlgili Görseller