Korona Virüs Kapsamında Ortak Toplantı

Korona Virüs Kapsamında Ortak Toplantı

Koronavirüs  salgınının ülkemiz  ihracatına  etkilerini  değerlendirmek üzere Ticaret, İçişleri, Dışişleri, Sağlık, Ulaştırma Bakan Yardımcılarımızın katılımlarıyla gerçekleştirilen ortak toplantıya Birliğimiz adına Yön. Kur. Bşk. Yrd. Süleyman Çağlı ve Yönetim Kurulu Üyeleri Zeki Kuba, Hüseyin Taşkın ve Mehmet Taşkın katılım sağlayarak Irak ve İran’a açılan gümrük kapılarında ihracatın kesintiye uğramadan devam edebilmesine yönelik sorunları ve önerileri paylaştılar.

Irak ve İran’a açılan gümrük kapılarımızda, gerekli sağlık tedbirlerinin alındığı güvenli tampon bölgelerin oluşturulması, tırlarımızın bu bölgelerde yüklerini boşaltarak geri dönmeleri ve diğer ülke tırlarının yükleri ülke içlerine taşımaları uygulamasına geçilmesinin ihracatı hızlandıracağı önerisi Bakanlık yetkilileriyle paylaşıldı.

DAİB Yönetim Kurulu Başkanımız Ethem Tanrıver ve Yönetim Kurulu Üyelerimiz Ticaret Bakanlığımız ve Türkiye İhracatçılar Meclisi (TİM) ile sürekli temas halinde olup, bu süreçte Bakanlıklarımızca alınacak kararlardan ve gelişmelerden ihracatçılarımız hızlıca haberdar edilecektir.


İlgili Görseller